Birlikning asosiy ko'rsatkichlari
DKVR-20-13 ning texnik xususiyatlaridan boshlash kerak. Yuqorida ta'kidlab o'tilganidek, bu turdagi birlik bug 'qozonlariga tegishli. Uning bug' chiqarish quvvati 20 t/soat. Ish uchun ishlatiladigan yoqilg'i turiga kelsak, u gaz yoki suyuq yoqilg'idir. Qozonning chiqishidagi sovutish suyuqligining ortiqcha yoki ish bosimi 1,3 MPa ni tashkil qiladi. Chiqish bug'ining harorati asosiy ko'rsatkichlardan biri hisoblanadi. To'yingan bug'da 194 daraja Selsiyga yoki o'ta qizib ketganda 250 darajaga teng bo'lishi mumkin. Muhim komponent ozuqa suvining harorati - 100 daraja. Hisob-kitoblarga ko'ra samaradorlik,92% ni tashkil qiladi. Amaldagi yoqilg'i sarfi kg / soatda aniqlanadi va 1470 ni tashkil qiladi. Qozon katta o'lchamli qurilmalarga tegishli bo'lib, uning massasi 44634 kg.
Birlik tavsifi
Qozon barabani
Ajratib turuvchi xususiyatlar
- 20-13-agregatning yuqori tamburi qisqaroq, shuning uchun u qozon pechiga tushmaydi. Shu bilan birga, yuqori va pastki barabanlarning uzunligi teng - 4500 mm. Shuni ham ta'kidlash kerakki, qisqartirilgan ustki baraban mavjudligi uning quyma betonga ehtiyoj qolmasligiga olib keldi, shuningdek, umuman uskunaning ishonchliligini oshirdi.
Umumiy agregat muammolar
Bricking. Xususiyatlar
DKVR-20-13 qozonini o'rnatishda g'isht ishlari majburiy qism hisoblanadi. Shu bilan birga, u uchun devorlarning qalinligi 510 mm bo'lishi kerak - bu ikkita g'ishtning qalinligi. Orqa tomondan tashqari barcha devorlar bu qalinlikka ega bo'lishi kerak. Bu erda qalinligi 1,5 g'isht yoki 380 mm gacha qisqartirishga ruxsat beriladi. Bundan tashqari, orqa devor odatda tashqi tomondan 20 mm qalinlikdagi gipsli qatlam bilan qoplangan. Bu so'rg'ichlar sonini kamaytirish uchun qilingan.
Bunday g'isht ishlari og'ir hisoblanadi va shuning uchun u qizil g'ishtdan qilingan. Bu erda o'choqqa qaragan devorlarni yotqizadigan shamot g'ishtlari ham qo'llaniladi. Ularning qalinligi 125 mm bo'lishi kerak.
Olovdan keyingi yondirgichning devorlari qalinligi 250 mm bo'lishi kerak. Nur quvurlari o'rtasida bo'linish qilish kerak. Bu ikkalasiastarning strukturaviy elementlari shamotli g'ishtlardan yasalgan bo'lishi kerak.